korkove podlahy

Korkové podlahy

Spoločnosť AYYA SALMET s.r.o. sa zaoberá predajom a pokládkou korkových podláh. Korková podlaha – rovnako ako vinylové podlahy sa vyrábajú v prevedí „celo“ korok, alebo kvôli spevneniu a nižším nárokom na úpravu podkladu ako korok na HDF doske. Druhé spomínané sú v našej ponuke zastúpené výrazne častejšie a to hlavne kvôli viacerým výhodam takéhoto riešenia.

Korková podlaha na HDF doske je pevnejšia, umožnuje spájať jednotlivé lamely klikovým systémom a hlavne vďaka tenšej nášlapnej korkovej vrstve, je podlaha odolnejšia na poškodenia, ako sú škrábance a pod. Takáto podlaha má často integrovanú podložku, ktorá je tiež z korku. Keď sa to všetko spočíta má korková podlaha až 10 mm.

sirka korkovej podlahy

Názvom korok označujeme kôru korkového duba, ktorý väčšinou rastie v stredozemnom pásme. Je to 100% ekologický materiál, bez obsahu škodlivých látok. Tento materiál má ako jediný schopnosť až trojitej izolácie:

 • tepelnej
 • zvukovej
 • vibračnej

Pružnosť korku šetrí kĺby a chrbticu. V sortimente podlahových materiálov má preto korok nezastupiteľnú pozíciu. Patrí medzi najkomfortnejšej podlahy z hľadiska tepelnej pohody. Korok totiž reaguje na našu telesnú teplotu, čím vytvára príjemný pocit tepla.

VÝHODY KORKOVEJ PODLAHY

 • teplá, mäkká a tichá
 • obnoviteľné a ekologické suroviny
 • jednoduchá starostlivosť
 • jednoduchá inštalácia
 • robustná a odolná
detail korkovej podlahy
 1. povrch vytvrdený UV žiarením
 2. priama tlač
 3. základný náter pre harmonické pôsobenie farieb
 4. vysoko stlačená, elastická krycia vrstva s technológiou CORK+
 5. vodu vzdorná nosná doska s prírodných drevených vlákien
 6. integrovaná podložka z prírodného korku
Pozrite si naše referencie laminátových podláh Krono, ktoré sme realizovali po celom Slovensku napr.: Trnava, Levice, Bratislava, Žilina, Nitra, Trenčín, Prešov, Banská Bystrica, Košice
Formulár pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky

2 + 14 =

Showroom: Kalnická cesta 23, 934 01, Levice

AYYASALMET, s.r.o.

Showroom sa nachádza tu.